Tłumaczenie dokumentów samochodu z języka słowackiego

Published on 31 sierpnia 2020

Kupiliśmy auto na Słowacji. Jakie następne kroki powinniśmy podjąć? Oczywiście takie auto ze Słowacji musi być dopuszczone do ruchu na terenie Polski. Aby jednak tak było, musimy taki pojazd zarejestrować. Pierwszym etapem tego procesu jest jednak tłumaczenie dokumentów samochodu z języka słowackiego na język polski. Komu należy zlecić tłumaczenie dokumentów samochodu ze Słowacji? Czy każdy tłumacz może przetłumaczyć dokumenty samochodu z języka słowackiego? Niestety nie. Może to wykonać tylko tłumacz przysięgły. Nie może być to tłumaczenie zwykłe. Oto kilka słów o tłumaczeniu dokumentów samochodu z języka słowackiego.

Jakie dokumenty samochodu powinny być przetłumaczone z języka słowackiego?

Chcąc zlecić tłumaczenie dokumentów samochodowych musimy mieć komplet jego dokumentów. Bez nich nie zarejestrujemy samochodu. Jakie to są dokumenty? To przede wszystkim słowacki dowód rejestracyjny i umowa kupna – sprzedaży. Dodatkowo również powinniśmy otrzymać kartę pojazdu. To podstawowe dokumenty. Czy wszystkie muszą być przetłumaczone z języka słowackiego? Zasadniczo tak. A jeśli umowa sporządzona jest w wersji dwujęzycznej? Wówczas musimy ją poświadczyć u tłumacza przysięgłego.

Warto przeczytać: Przydatne zwroty język słowacki

Gdzie wykonać tłumaczenie z języka słowackiego?

Takie dokumenty powinny być zlecone do dobrego biura tłumaczeń. Tylko wówczas mamy pewność, że dokumenty samochodowe będą przetłumaczone poprawnie. Język słowacki jest bardzo popularnym językiem tłumaczeń. Jest bardzo podobny do języka czeskiego. Czy zatem możemy nasze tłumaczenie zlecić tłumaczowi przysięgłemu języka czeskiego? Nie. takie tłumaczenia może realizować tłumacz przysięgły języka słowackiego. Mimo podobieństw, są to dwa różne języki. Tłumacz języka słowackiego najlepiej wykona to zadanie. Dlatego dokumenty samochodowe z języka słowackiego powinien uwierzytelnić tłumacz słowackiego. Żaden inny. To on realizuje przekład ustny i pisemny z i na język słowacki.

Ile trwa tłumaczenie dokumentów samochodowych z języka słowackiego?

Tłumaczenia samochodowe są skomplikowane. Nie wystarczy wykonać sam przekład językowy. To o wiele więcej. Proces tłumaczenia z języka słowackiego i na język polski zajmuje więcej czasu niż nam się wydaje. Na realizację tłumaczenia składa się kilka elementów. Nie tylko samo tłumaczenie.

Na termin realizacji tłumaczenia ma wpływ ilość dokumentów, które chcemy uwierzytelnić. Im większa ich ilość, tym czas realizacji tłumaczenia dłuższy. Kolejną kwestią jest również ilość znaków ze spacjami. To one mają wpływ na czas realizacji tłumaczenia. Jeśli przetłumaczony dokument ma dużą ilość znaków ze spacjami, czas wykonania usługi będzie dłuższy. Ceny tłumaczeń samochodowych są ściśle z tym związane. Ile trwa tłumaczenie dokumentów samochodowych z języka słowackiego? Standardowo to około dwóch dni roboczych. Jeśli zależy nam na czasie, możemy zamówić tryb ekspresowy. Jednak będzie to miało wpływ na cenę tego tłumaczenia.

Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych z języka słowackiego?

Zasadniczo tłumaczenia pisemne dzielimy na przysięgłe i zwykłe. Różnią się osoba realizująca przekład. I oczywiście ceną. Dokumenty samochodowe z języka słowackiego może uwierzytelnić tylko tłumacz przysięgły. Stąd ich cena będzie wyższa niż tłumaczenia zwykłego. Profesjonalne tłumaczenia wymagają odpowiedniej ceny.

Czy jest jakiś cennik tłumaczeń samochodowych? Oczywiście. Każde biuro tłumaczeń ma je na stronie www. Jednak warto zamówić wycenę tłumaczenia. Wycena tłumaczenia jest korzystniejsza niż sam cennik. Dlaczego? Bo jest indywidualna. I co najważniejsze – taka usługa jest bezpłatna i niezobowiązująca. Wycena tłumaczenia słowacki pozwala wstępnie oszacować koszty usługi. Dlatego warto z niej skorzystać. Ile kosztuje takie tłumaczenie? Czy jest tańsze niż z języka niemieckiego czy ukraińskiego? Wszystko zależy od biura tłumaczeń. Są biura, które są w stanie oferować tłumaczenia w granicy około 50 zł za 1125 znaków ze spacjami. To standardowa strona tłumaczenia przysięgłego. Ale są i takie biura tłumaczeń, u których cennik zaczyna się od 70 zł za stronę. Od czego zależy koszt tłumaczenia na język słowacki lub odwrotnie? Od wielu czynników. To m.in. tryb tłumaczenia. Tłumaczenia w trybie zwykłym są tańsze. Za tłumaczenia ekspresowe dopłacimy 50% stawki podstawowej. Cena zależy też od jakości tłumaczenia z języka słowackiego na polski. Profesjonalne tłumaczenia są droższe.

Jak widać tłumaczenie dokumentów samochodu z języka słowackiego nie jest tak proste jak nam się wydaje. Dlatego warto je zlecić do dobrego biura tłumaczeń. Które biuro wybrać? To, które oferuje profesjonalne tłumaczenia specjalistyczne i przysięgłe z języka słowackiego. Tylko wtedy mamy pewność przekładu. Dzięki temu rejestracja auta przebiegnie bez zbędnych komplikacji.

Może Cię także zainteresować: